۰۲۱-۸۸۱۰۷۵۰۰

سهام داخلی

بازار سرمایه کشور متشکل از بازار بورس اوراق بهادار تهران و بازار فرابورس ایران بوده و مجموعا سهام بیش از 700 شرکت در بازار سرمایه کشور مورد داد و ستد قرار می­گیرد. تنوع صنایع در بورس ایران و مزیت نسبی این صنایع در اقتصاد کشور سبب شده است در طول دهه های گذشته بازار سرمایه کشور، نسبت به بازارهای موازی اعم از طلا، ارز،مسکن و .. بازدهی قابل توجه و بالاتری را داشته باشد هرچند در مقاطعی بازارهای دیگر نسبت به بازار سرمایه عملکرد بهتری داشته اند.

 

سرمایه گذاری در بازار سرمایه به صورت مستقیم  و همین طور غیرمستقیم قابل انجام می باشد. در حالت مستقیم شخص حقیقی و یا حقوقی با استفاده از مکانیزم احراز هویت مجازی از طریق سامانه سجام و اخذ کد بورسی، از طریق بستر کارگزاری نسبت به معامله سهام اقدام می نماید.

در مکانیزم سرمایه گذاری غیر مستقیم، سرمایه گذار با استفاده از مکانیزم سبدگردانی اختصاصی که توسط مرکز تجارت مالی قابل انجام می باشد زیر نظر سازمان بورس اوراق بهادار به صورت رسمی از خدمات مرکز بهره مند خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

یکی از مهم ترین سوال های همه ما اینکه بازار مالی چیست و انواع بازار مالی کدام است؟ بازارهای مالی یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی هرکشور هستند که وظیفه اصلی تامین مالی بنگاه های بزرگ را به دوش می کشند. هم چنین به تازگی شاهد شکل گیری بازارهای جدید مالی مانند بازار رمز ارزها هستیم.

مشخصات ما

شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق وبسایت متعلق به تیم طراحی مرکز تجارت مالی ایران می باشد.