۰۲۱-۸۸۱۰۷۵۰۰

فاکتورینگ

 

فاکتورینگ یکی از مکانیسمهای تامین مالی قابل اجرا در سراسر دنیاست که با استفاده از آن شرکت فروشنده نسیه کالا و خدمات حسابهای دریافتی خود را با در نظر گرفتن تخفیف به شرکت فاکتورینگ میفروشد.در واقع فاکتورینگ از روشهای تسریع در دریافت وجوه حاصل از حسابهای دریافتی است.طی این مکانسیم شرکت فروشنده میتواند در صورت پذیرش شرایط توسط شرکت فاکتورینگ نسبت به دریافت بخشی از وجوه حاصل از فروش نسیه قبل از سررسید اقدام نماید.

شرکتهای فاکتورینگ میتوانند بعنوان موسسات مستقل فعالیت کنند ولی معمولا شرکتهای تابعه بانکها و موسسات مالی هستند. اینگونه شرکتها قبل از اقدام به عملیات تامین مالی نسبت به ارزیابی ثبات مالی شرکت خریداراقدام نموده و بسیار مهتر،از کیفیت اعتباری آن شرکت اطمینان کسب می نمایند و در صورت عدم اطمینان از بازپرداخت وجوه قادر به امتناع از پذیرش ریسک هستند.

به منظور مشاوره به منظور استفاده از خدمات فاکتورینگ با کارشناسان مرکز تجارت مالی ایران در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پروژه های مرتبط

درباره ما

یکی از مهم ترین سوال های همه ما اینکه بازار مالی چیست و انواع بازار مالی کدام است؟ بازارهای مالی یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی هرکشور هستند که وظیفه اصلی تامین مالی بنگاه های بزرگ را به دوش می کشند. هم چنین به تازگی شاهد شکل گیری بازارهای جدید مالی مانند بازار رمز ارزها هستیم.

مشخصات ما

شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق وبسایت متعلق به تیم طراحی مرکز تجارت مالی ایران می باشد.